Terapia traumy

HomeNa co pomagaTerapia traumy

TraumaTrauma lub uraz psychiczny – trwała zmiana w psychice, która spowodowana jest gwałtownym i przykrym przeżyciem. Trauma może oznaczać także to co powoduje w psychice trwałą zmianę, nagłe wzruszenie.

 

Tempo dzisiejszego życia, stres, ciągła gotowość do pracy sprawiają, że pod koniec tygodnia nasza wewnętrzna bateria pracuje na minimalnej ilości energii. Terapie SCIO pozwalają na wzmacnianie naturalnego rytmu i usuwaniu blokad w przepływie energii. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie lub odblokowanie energii życiowej potrzebnej nam do codziennego funkcjonowania. Wskutek urazów, chorób oraz problemów emocjonalnych ten przepływ ulega zablokowaniu, co może objawiać się między innymi napięciem, bólem lub brakiem energii do życia. Z jednej strony SCIO pozwala wpłynąć na podstawowe procesy zachodzące w organizmie, a z drugiej pozwala na obserwację w jaki sposób stres lub inne szkodliwe czynniki mają wpływ na funkcjonowanie organizmu. Rozpoczęty podczas terapii proces równoważenia w ciele pacjenta często nie kończy się w chwili zakończenia zabiegu, ale ma trwający ok. 48 h czas dostrajania się organizmu do nowego poziomu prądu płynącego w naszej wewnętrznej baterii.
Terapie SCIO mogą być stosowane zarówno profilaktycznie w celu pielęgnacji zdrowia oraz wielu schorzeniach jak:  syndrom stresu pourazowego, nerwice, autyzm, bóle kręgosłupa, stres, depresja, urazy powypadkowe, traumy.

 

 

Jak pracujemy ze SCIO nad Traumą:

 

 1. Uwalniamy emocje, traumę. SCIO pomaga odcementować szlaki neuronowe związanie z doznanymi emocjami i przeżyciami. Budujemy nową interpretację zdarzenia, uczymy układ nerwowy zdrowszej reakcji
 2. Pracujemy z neuroprzekaźnikami
 3. Sprawdzamy jakie sa przyczyny traumy i emocji  oraz uruchamiamy uzdrawiającą terapię w programie NLP – Neurolingwistyczne programowanie
 4. Wykonujemy Scan i czyszczenie aury
 5. Pracujemy z polami morficznymi, ich oczyszczeniem
 6. Wykonujemy terapię kolorami
 7. Wykonujemy równoważenie czakr
 8. Równoważymy energię w meridianach oraz wykonujemy elektroakupunkturę
 9. Badamy związek z homotoksykologią czyli obciążenie toksynami
 10. balansujemy kręgi rdzenia krzyżowego
 11. Stymulujemy nadnercza, trawienia, płat ciemieniowy, płat potyliczny
 12. pracujemy z falami mózgowymi m.in. Theta, Alfa
 13. Dopasowujemy esencje kwiatowe Bacha
 14. Pracujemy ze wzmacniającymi afirmacjami

Zabieg trwa 1,5 h.
Zaleca się 6-10 zabiegów.